Lyginant Windows 10 ir Windows 11

Turinys

Palyginimas Windows 10 ir Windows 11: pagrindiniai skirtumai

Lyginant Windows 10 ir Windows 11, būtina suprasti pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų versijų, taip pat panašumus, dėl kurių abi yra Windows šeimos dalis. Microsoft turi ilgą istoriją, kuriant ir išleidžiant naujas savo populiarios operacinės sistemos, „Windows“, versijas. Su kiekviena iteracija, įmonė pristato naujas funkcijas ir patobulinimus, siekdama pagerinti vartotojo patirtį.

Šiame straipsnyje bus gilinamasi į Windows 10 ir Windows 11 palyginimą, daugiausia dėmesio skiriant dizainui, funkcionalumui, našumui, suderinamumui ir sisteminiams reikalavimams. Šio palyginimo pabaigoje turėsite aiškų supratimą, kuri versija geriausiai tiktų jūsų poreikiams.

Dizainas ir vartotojo sąsaja

Vienas pastebimiausių skirtumų lyginant Windows 10 ir Windows 11 yra dizainas ir vartotojo sąsaja. Windows 11 pristato modernesnį ir tobuliau atrodočią išvaizdą, suapvalintais kampais, naujais piktogramų stiliais ir centruota užduočių juosta. Pradžios meniu taip pat buvo perprojektuotas ir dabar turi programų piktogramų tinklelį bei atskirą sritį rekomenduotiems failams ir neseniai naudotiems dokumentams.

Windows 10, priešingai, turi daugiau pažįstamą dizainą, su kairėje esančia užduočių juosta ir pradžios meniu, kuriame gyvų paveikslėlių derinys yra kartu su įdiegtų programų sąrašu. Nors Windows 10 dizainas yra funkcionalus, estetiniai Windows 11 patobulinimai suteikia jai šiuolaikiškesnį ir šlifuotesnį išvaizdą.

Funkcionalumas ir funkcijos

​Lyginant Windows 10 ir Windows 11, svarbu atsižvelgti į naujas funkcijas ir funkcionalumą, kurį siūlo naujausia versija. Windows 11 pristato keletą naujų funkcijų, skirtų pagerinti produktyvumą ir supaprastinti vartotojo patirtį. Kai kurie pastebimi pridėjimai yra:

1. „Snap Layouts“ ir „Snap Groups“

Windows 11 siūlo pagerintą langų valdymą, leidžiantį vartotojams greitai suorganizuoti atidarytus langus įvairiais išdėstymais. „Snap Groups“ leidžia vartotojams perjungti tarp programų grupių, kurios anksčiau buvo sujungtos, dar labiau palengvinant daugiareikšmumą.

2. Virtualūs darbalaukiai

Nors tiek Windows 10, tiek Windows 11 palaiko virtualius darbalaukius, Windows 11 suteikia išplėstines personalizavimo galimybes, leidžiančias vartotojams nustatyti skirtingas ekrano užsklandas ir temas kiekvienam virtualiam darbalaukiui.

3. Microsoft Teams integracija

Windows 11 turi skirtą Microsoft Teams mygtuką užduočių juostoje, leidžiantį greitai pasiekti pokalbius, vaizdo skambučius ir susitikimus tiesiai iš darbalaukio.

4. Valdikliai

Windows 11 pristato naują valdiklių skydelį, kuris suteikia asmenines naujienas, orų prognozes, kalendoriaus įvykius ir daugiau vienu žvilgsniu.

5. Pagerintos žaidimų funkcijos

Windows 11 pristato pagerintas žaidimų funkcijas, tokias kaip DirectStorage ir Auto HDR, kurios gali suteikti greitesnius kraunimosi laikus ir gerinti grafiką suderinamuose žaidimuose.

Našumas ir stabilumas

Kalbant apie našumą ir stabilumą, Windows 11 grįstas ant Windows 10 pagrindų. Microsoft dirbo optimizuodama naują operacinę sistemą, tai rezultavo greitesnius įkrovos laikus, geresnę baterijos veikimo laiką ir pagerintą bendrąjį našumą. Be to, Windows 11 pristato naują funkciją, vadinamą Dynamic Refresh Rate, kuri reguliuoja ekrano atnaujinimo dažnį, priklausomai nuo rodomo turinio, toliau taupydama bateriją suderinamuose įrenginiuose.

Suderinamumas ir sisteminių reikalavimų

Kitas svarbus aspektas lyginant Windows 10 ir Windows 11 yra suderinamumas ir sisteminiai reikalavimai. Windows 11 turi šiek tiek aukštesnius sistemos reikalavimus nei jos pirmtakas, įskaitant suderinamą 64 bitų procesorių, 4 GB RAM ir 64 GB atminties. Be to, Windows 11 reikalauja TPM 2.0 (Patikimo platformos modulio) ir Secure Boot palaikymo, kurie yra saugumo funkcijos, kurios gali nebūti prieinamos senesnėse įrangose.

Nors šie reikalavimai gali riboti įrenginių skaičių, kurie gali atnaujinti į Windows 11, Microsoft teigė, kad jie ir toliau palaikys Windows 10 iki 2025 m. spalio 14 d. Tai reiškia, kad vartotojai, kurie negali atnaujinti į Windows 11, toliau gaus atnaujinimus ir saugumo taisymus savo Windows 10 įrenginiams.

Išvada

Baigiant, lyginant Windows 10 ir Windows 11, labai svarbu atidžiai įvertinti savo unikalius reikalavimus, pageidavimus ir įrangos galimybes. Lygindami šias dvi operacines sistemas, atsiminkite, kad „Windows 10“ įrodė, jog yra patikimas ir plačiai priimtas platformas, o Windows 11 pristato rinkinį naujų funkcijų, pagerintą našumą ir tobulintą vartotojo sąsają, kuri didina produktyvumą ir bendrą vartotojo patirtį.

Lyginant Windows 10 ir Windows 11, labai svarbu atsižvelgti į veiksnius, tokius kaip aparatinės įrangos suderinamumas. Windows 11 turi griežtesnius sistemos reikalavimus, kurie gali paveikti jūsų sprendimą, jei jūsų dabartinė įranga nėra suderinama, arba jei planuojate įsigyti naują įrenginį. Be to, labai svarbu peržiūrėti programas, kuriomis reguliariai naudojatės, nes kai kurios programos gali nebūti suderinamos su naujausia operacine sistema. Asmeninės pageidavimai, tokius kaip vartotojo sąsajos estetika ir pažintis su dabartine sistema, taip pat gali atlikti lemiamą vaidmenį sprendimų priėmimo procese.

Verta paminėti, kad lyginant Windows 10 ir Windows 11 neapsiriboja tik funkcijų ir sistemos reikalavimų analize. Turėtumėte atsižvelgti ir į saugumo, palaikymo ir galimų būsimų atnaujinimų veiksnius. Laikui bėgant, Windows 11 gali būti vis daugiau ir daugiau palaikomas, o tam tikros Windows 10 funkcijos gali nebūti toliau palaikomos.

Apsilankykite mūsų programinės įrangos parduotuvėje ir raskite puikių pasiūlymų Windows 10 ir Windows 11 produktams: Apsipirkite

Rekomenduojami įrašai